REKLAMA
Znaleziono 4961 wyników
Fabryka Mercedes-Benz Vansinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Mercedes-Benz Vans
Jawor, Daimlera 5
Niemiecka firma Dr. Schneider po raz kolejny inwestuje w Radomierzu pod Jelenią Górąartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Dr. Schneider po raz kolejny inwestuje w Radomierzu pod Jelenią Górą
Kolejna inwestycja niemieckiej firmy Dr. Schneider w zakład produkcyjny z branży automotive, który u...
[Dolny Śląsk] Steinpol Central Services zainwestuje w Wołowie – powstanie 400 nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Steinpol Central Services zainwestuje w Wołowie – powstanie 400 nowych miejsc pracy
Firma z branży meblarskiej Steinpol Central Services w przyszłym roku wybuduje halę produkcyjną w Wo...
Nowe mieszkania w pobliżu parku przemysłowego. Startuje współpraca LSSE i Gminy Prochowiceartykuł
Pokaż artykuł
Nowe mieszkania w pobliżu parku przemysłowego. Startuje współpraca LSSE i Gminy Prochowice
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz gmina Prochowice rozpoczynają wspólne działania w powiecie legnickim, mające na celu utworzenie nowych miejsc mieszkaniowych w sąsiedztwie tworzonego Parku Przemysłowego Miękinia-Środa Śląska. Rozwój infrastruktury, w tym gospodarki mieszkaniowej, to jeden ze strategicznych planów realizowanych przez LSSE. Nowe mieszkania mają służyć m.in. przyszłym pracownikom parku przemysłowego. W tej sprawie podpisano list intencyjny w Urzędzie Gminy w Prochowicach.
[Dolny Śląsk] Szykuje się potężna inwestycja Lufthansy? Inwestor: decyzji jeszcze nie maartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Szykuje się potężna inwestycja Lufthansy? Inwestor: decyzji jeszcze nie ma
W Środzie Śląskiej może powstać zakład serwisowania i naprawy silników lotniczych Lufthansy. In...
Jawor: Daimler wybuduje drugą fabrykę, tym razem baterii do e-aut?artykuł
Pokaż artykuł
Jawor: Daimler wybuduje drugą fabrykę, tym razem baterii do e-aut?
Czy w Jaworze, tuż obok budowanej wielkiej fabryki silników niemieckiego koncernu Daimler (silniki d...
Niemiecka firma Bosch zainwestuje 1,2 miliarda złotych w budowę fabryki pomp ciepła na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Bosch zainwestuje 1,2 miliarda złotych w budowę fabryki pomp ciepła na Dolnym Śląsku
Kolejna wielka, zagraniczna inwestycja na Dolnym Śląsku. Niemiecki koncern Bosch zainwestuje 1,2 mld zł w budowę fabryki pomp ciepła w Dobromierzu (powiat świdnicki). Inwestycja zlokalizowana zostanie na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej WSSE Invest-Park.
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na początku 2023 roku ruszy nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA]
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Na terenie budowy pracuje zespół ok. 300 osób. Minął rok od położenia kamienia węgielnego, a zakład jest w ponad 50% gotowy do oficjalnego otwarcia fabryki, które nastąpi w pierwszym półroczu 2023 r. Powołano także dyrektora zakładu.
Fińska Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Fińska Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskim
Grupa Fortaco, wiodący w Europie partner strategiczny branży ciężkiego sprzętu terenowego, dostarczający rozwiązania i technologie o zerowej emisji, zespoły, kabiny pojazdów i konstrukcje stalowe, rozpoczęła znaczący projekt rozbudowy mocy produkcyjnych w knurowskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja typu greenfield obejmuje wybudowanie nowej fabryki o powierzchni 34 000 mkw. oraz wyposażenie jej w nowy sprzęt.
Aglomeracja Wrocławska: Kolejna koreańska firma zainwestuje w gminie Kobierzyceartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Kolejna koreańska firma zainwestuje w gminie Kobierzyce
Wielka inwestycja LG Chem Energy – budowa największej w Europie fabryki baterii do e-aut p...
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z potencjalną, nową, wielką inwestycją niemieckiego Volkswagena w Polsce?
Co dalej z ewentualną realizacją kolejnej wielkiej inwestycji z branży elektromobilności w Polsce? Niemiecki gigant motoryzacyjny – Grupa Volkswagen planuje budowę nowej, wielkiej fabryki baterii do aut elektrycznych. W październiku 2022 roku roku zaczęły pojawiać spekulacje na temat jej lokalizacji, ponieważ koncern zapowiedział, że w ciągu pierwszego półrocza 2023 roku ustali miejsce, w którym powstanie zakład w Europie Wschodniej. Wśród nich była Polska i potencjalne dwie lokalizacje na Dolnym Śląsku, w Głogowie i Jaworze.
[dolnośląskie] Rusza rekrutacja nowych pracowników do fabryki japońskiej Toyoty w Wałbrzychuartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Rusza rekrutacja nowych pracowników do fabryki japońskiej Toyoty w Wałbrzychu
W listopadzie fabryka Toyoty w Wałbrzychu rozpocznie produkcję nowoczesnych przekładni hybrydowych,...
[Tychy] MLP Tychyinwestycja
Pokaż inwestycję
[Tychy] MLP Tychy
Tychy
GLP Wrocław IV Logistics Centreinwestycja
Pokaż inwestycję
GLP Wrocław IV Logistics Centre
Wrocław, Krzyki, Kwiatkowskiego 5
Aglomeracja Wrocławska: Hanza Electronics rozwija fabrykę w Brzegu Dolnymartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Hanza Electronics rozwija fabrykę w Brzegu Dolnym
Szwedzka firma Hanza Electronics systematycznie inwestuje i rozwija swoją fabrykę zlokalizowaną na D...
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcję
BSH, producent AGD marek Bosch i Siemens, przeniósł produkcję do nowej i większej fabryki w Rudnej Wielkiej, nieopodal Rzeszowa. Zakład produkcji małego AGD wybudowała firma Panattoni. Całkowita wartość tego projektu wyniosła niemal 600 milionów złotych. Budowa rozpoczęła się na początku ubiegłego roku i została zrealizowana zgodnie z planem. Firma BSH właśnie przeniosła maszyny produkcyjne z dotychczasowej, pobliskiej lokalizacji.
Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskim
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie śląskim. Fińska Grupa Fortaco wybuduje zakład produkcyjny w Knurowie, w powiecie gliwickim. Polski oddział tej firmy otrzymał decyzję o wsparciu nowej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Inwestycja typu greenfield obejmuje wybudowanie nowej fabryki o pow. 34 tys. metrów oraz wyposażenie jej w nowy sprzęt. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych miesiącach, a uruchomienie działalności zaplanowano na połowę 2024 roku. Zakład zlokalizowany w Knurowie zatrudni do 250 nowych pracowników. Planowane nakłady inwestycyjne jakie poniesie inwestor na terenie Knurowa przekroczą 10 milionów euro.
Protech ponownie inwestuje w Zatorze, w województwie małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Protech ponownie inwestuje w Zatorze, w województwie małopolskim
95 mln zł zainwestuje firma Protech w Zatorze. Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wręczono podczas uroczystości 10-lecia zatorskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.
Nowe miejsca pracy w Opolu. What’s Cooking? za 300 mln zł rozbudowuje zakład produkcyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy w Opolu. What’s Cooking? za 300 mln zł rozbudowuje zakład produkcyjny
What’s Cooking? – grupa specjalizująca się w produkcji świeżych dań gotowych z siedzibą w Belgii, rozwija swoją działalność w Opolu. Firma, znana z szerokiej oferty wysokiej jakości dań gotowych (w tym Come a Casa®), ogłosiła rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego.
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu artykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma ANP Enertech zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu
ANP Enertech, koreański producent komponentów do baterii litowo-jonowych zainwestuje blisko 150 mln zł w Skarbimierzu (powiat brzeski, woj. opolskie). Zakład spółki powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" (WSSE). Projekt inwestycyjny od początku obsługiwała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH). To już 69 koreańska inwestycja wsparta przez PAIH i druga zlokalizowana w Skarbimierzu.
REKLAMA